Beyazlatma dişlere zarar verir mi?

Beyazlatma, doğru şekilde ve doğru teknikle hekim tarafından planlanıp, takibi ve kontrolleri hekim tarafından yapıldığı sürece hiçbir zararı olmayan bir uygulamadır.
Uygulama esnasında mine tabakasında küçük bir geçirgenlik artışı ve buna bağlı hafif hassasiyetler oluşabilir ancak uygulama sonrasında bu durum tamamen eski haline döner.
Dentbahçeşehir ekibi olarak öncesinde diş yapınızı tanıyıp,doğru ışınlama süresi ve doğru teknikle dişinizde 2-3 ton açılma sağlıyoruz

Diş taşı temizliği yaptırmak dişlerin beyazlaması için yeterli midir?

Diş taşı temizliği işlemi ile diş üzerinde sadece sigara, çay, kahve gibi boyayıcı gıdaların etkisiyle meydana gelen dış renklenmeler çıkartılabilir.dişin daha açık tonda olması isteniyorsa bu ancak diş beyazlatma (bleaching )ile mümkün olabilmektedir.

Diş taşı temizliği dişlere zarar verir mi?

Diş taşı temizliği ultrasonik veya el aletleriyle diş üzerinde biriken diş taşı ve lekelerin temizlenme işlemidir.Diş taşları temizlenmediği durumda diş etlerinin çekilmesine diş eti hastalığına ve ağız kokusuna sebep olabilmektedir.
ancak bu işlem çok sık tekrarlanmamalıdır. dentbahçeşehir ekibi olarak 6 aylık hekim kontrollerinizi yaptırmanızı öneriyoruz.

İmplant herkese yapılabilir mi?

İmplantcok ciddi sağlık sorunu olmayan ve yeterli kemik seviyesi olan her hastaya başarıyla yapılabilir.ilacını düzenli kullanan kontrollere düzenli giden şeker ve tansiyon hastalarına da implant yapılabilmektedir.İmplant tedavisi her yaşta yapılabildiği gibi tek diş eksikliğinden, tüm dişlerini kaybetmiş hastalarda güvenle kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Sigara içiyorum dentalimplant yaptırabilir miyim?

Yapılan birçok çalışmada sigaranın implant ile kemik bütünleşmesini engellediği kanıtlanmıştır. Sigara içen bireylerde implantın düşme riski normalden 2-3 kat yüksektir.

Lamine-yaprak porselen nedir?

Dişin kesilmeden sadece ön yüzeyinin aşındırılma işlemidir. Minimal bir müdahale ile çok kısa bir sürede sağlıklı ve doğal bir görünüş elde edilir.